KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9758038
nr 975 8038
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), Slussen, 204/310, signerad 1964, motivet: 20x48
Kondition: oramad
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 24 augusti 2015
kl 18:37:53
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
24 aug
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv